Sostinės statyba

   Pramoninių betoninių ir cementinių grindų įrengimas   

Beveik kiekvienoje statyboje neapsieinama be pagrindo įrengimo grindų dangai - tam geriausia tinka kokybiškas pagrindas iš cementinio skiedinio.

Šiuolaikinė technologija leidžia grindų pagrindą padaryti ne tik tvirtą, bet ir lygų, nušlifuotą - be įbrėžimų ir nelygumų. Atlikus šį darbą nebereikia naudoti brangių išlyginamųjų mišinių, kuriais paprastai lyginamas pagrindas prieš klojant linoleumo, plytelių arba parketo dangos grindis, nes pagrindo iš cementinio skiedinio lygumas neviršija 0-2 mm paklaidos ribos, pridėjus 2m ilgio liniuotę. Cementiniam skiediniui gauti naudojamas gamtinis plautas 0-4 mm frakcijos žvyras ir M500 markės portlandcementas. Ten kur yra intensyvesnis grindų eksploatavimo režimas,  į cementinį mišinį dar įdedamas specialus betono priedas - polipropileninis pluoštas - "Econo-net".  Šis priedas apsaugo cementines grindis nuo įtrūkimų ir pleišėjimų, esant betono temperatūrinėms ir susitraukimo deformacijoms, bei pagerina cementinio mišinio struktūrą. Šie visi komponentai su vandeniu sumaišomi mobilioje betono maišyklėje ir betono siurblio bei lanksčiomis žarnomis  šviežias cementinis skiedinys paduodamas tiesiai į darbo vietą.

Tokiu būdu pagaminto cementinio mišinio privalumai:
 1. Skiedinio mišinio šviežumas - visą laiką mišinys yra vienalytis ir neišsisluoksniavęs - tai apsaugo grindis nuo pleišėjimo dėl mišinio nevienalytiškumo.
 2. Statybvietėje pagamintas mišinys yra kur kas pigesnis nei gelžbetonio gamykloje.
 3. Skiedinys į darbo vietą paduodamas lanksčiomis žarnomis - tai pagreitina darbą, nereikia skiedinio nešioti rankomis ar keltuvais  ir trukdyti kitiems statybvietėje dirbantiems darbininkams.
 4. Galima naudoti specialius cheminius plastifikatorius, pagerinančius betono šilumos laidumą, kai reikia įrengti šildomas grindis.
 5. Nelieka nepanaudoto mišinio, nes jo pasigaminama tiek kiek reikia.
 6. Betono maišymo ir transportavimo įrenginys yra gana kompaktiškas, todėl jam nereikia daug vietos statybos aikštelėje.
Išlyginus cementinį mišinį gulsčiuko pagalba, grindys mechanizuotai užtrinamos  elektrinėmis arba benzininėmis glaistyklėmis. Užtrintas paviršius yra lygus, be įbrėžimų ar nelygumų.

Mūsų firma taip pat įrenginėja ir betonines pramonines grindis. Tai daroma iš aukštos markės betono mišinio (ne mažiau kaip M300 markės) įdedant specialių priedų ir plastifikatorių bei užtrinant mechanizuotu būdu benzininėmis glaistyklėmis. Prieš pradedant daryti betonines grindis, paklojamas armatūros tinklas, kurio dydis parenkamas atsižvelgiant į konstrukcines savybes ir grindų funkcinę paskirtį. Į betono mišinį taip pat yra įdedamas specialus metalinis pluoštas, kuris pagerina betono struktūrą ir atsparumą pleišėjimui dėl temperatūrinių ir susitraukimo deformacinių. Betono mišinį sutankinus ir išlyginus gulsčiukais bei pasiekus tam tikrą betono kietėjimo stadiją, grindys mechanizuotai užglaistomos  glaistyklėmis, kol pasiekiama reikalinga paviršiaus kokybė. Betono paviršiui apdoroti yra dedami specialūs priedai, užtikrinantys paviršiaus atsparumą dilumui ir suteikiantys gerą estetinį vaizdą (įvairios spalvos) ir jų panaudojimas nebereikalauja papildomos grindų apdailos.

Betoninių pramoninių grindų panaudojimo sritys:
Sandėliavimo patalpos (maisto, vaistų, statybinių medžiagų ir t.t.), gamyklose, visuomeninėse patalpose, autoservisuose, elektrinėse, karo pramonėje, prekybos centruose ir t.t..

Už pakankamai nedidelę kainą galima įsigyti kokybiškas grindis, kurios yra:
Atsparios rūgštims, benzinui, tirpikliams, labai atsparios dilumui, nedulka, atlaiko bet kokį krautuvų dinaminį svorį, atspari mechanizmų vikšrams, tinka drėgnose patalpose, nekaupia elektrostatinių krūvių, nedegi, lengvai valoma, ypač patvari, ekologiška ir t.t..

PRAMONINIŲ GRINDŲ DETALĖ

 1. Betono grindų impregnantas  0.100 ltr/m2;
 2. Sukietintojas 5 kg/m2;
 3. 170 mm betono grindys, armuotos plieniniais armavimo plaušais 25 kg/m3;
 4. Polietileno plėvelė 200 mkr.
 5. Skaldos, žvyro, žvirgždo ir smėlio pasluoksnis;
 6. Sutankintas gruntas
 7. Natūralus gruntas
PRAMONINIŲ GRINDŲ ĮRENGIMO APRAŠYMAS

1.  Pagrindu patikrinimas
Patikrinamas įrengto paruošiamojo sluoksnio iš sutankinto smėlio/ smėlio-žvyro mišinio ar žvirgždo sutankinimo koeficientas. Esant teigiamoms išvadoms patiesiama hidroizoliacinė plėvelė (storis  200 mkr.).

2.  Armuotos betoninės dangos įrengimas
Betono mišinys, pagal pateiktą projektą, sumaišomas betono mazge su plieniniais armavimo plaušais ir atvežtas objekte išpilamas ant hidroizoliacinės plėvelės paskirstant betoną reikiamu storiu. Suklotas betonas išlyginamas ir sutankinamas vibroliniuote. Reguliarus vibrotaškų išdėstymas ant kreipiančiosios įgalina tolygų betono suvibravimą per visą juostos plotį.

3.  Kietintoio išbarstymas
Mineralinis sukietintojas tam tikromis porcijomis išbarstomas ant suvibruoto betono ir išlyginamas šarnyriniu traukiamu lotu.

4. Mechaninio užtrynimo procesas
Kad  sukietinimo medžiaga gerai sukibtų su betoniniu pagrindu grindys mechanizuotai užtrynamos diskais. Tolimesnis paviršiaus šlifavimas vykdomas tam tikrais laiko intervalais, priklausomai nuo aplinkos temperatūros, kol pasiekiama reikalinga paviršiaus kokybė.

5. Impregnavimas akriliniu impregnantu
Betoninio paviršiaus impregnavimas akriliniu impregnantu atliekamas iš karto po mechaninio užtrynimo proceso pabaigos. Impregnantas - tai akrilinės dervos tirpalas, kuris impregnuoja betoninį paviršių, sulaikydamas dregmę, užtikrindamas tolygią cheminę reakciją tarp betono ir kietintojo.

6. Deformaciniu ir temperatūriniu siūlių įrengimas
Suklojus betoną, įrengiamos (pjautinės) temperatūrinės, deformacinės ar darbo, bei konstrukcinės siūlės. Nes vykstant cheminėms, fizikinėms reakcijoms, bei procesams susijusiems su temperatūros kitimu, gali atsirasti betoninės dangos pleišėjimai jos kietėjimo metu.

7. Siūlių hermetizavimas
Siūlės pramonės pastatuose užpildomos apytiksliai po mėnesio nuo grindų įrengimo. Užpildomas mases aukštis turi būti didesnis nei siūlės plotis.

SIŪLIŲ ĮRENGIMAS APIE KOLONAS


5 mm izoliacinė siūlė pūsto polistireno;
Deformacinė siūlė;
Po įrengimo eksploatuoti galima ne anksčiau, kaip po 3 dienų (priklausomai nuo apkrovos), žr. lentelę.

LAIKAS DIENOMIS PO KURIO GALIMA EKSPLOATUOTI PATALPĄ LEISTINOS APKROVOS(%)
3 40
7 70
14 85
28 100
 
Apie mus / Paslaugos / Produktai / Projektai / Galerija / DUK / Kontaktai